Implantologie

Zubní implantáty – více než zubní náhrada.

Větší radost ze života.

Díky pohodlnému nošení a estetickým přednostem Vám zubní implantáty zajistí vyšší kvalitu života. To má pozitivní vliv na Vaši sebedůvěru a zdraví – se zuby, které vypadají a fungují jako Vaše vlastní.

Zlepšete Vaši schopnost jíst, mluvit a smát se
Zubní implantáty od společnosti Straumann Vám zajistí přednosti a bezpečí, které jsou spojeny se stabilními, zdravými zuby. Užívejte si, že se budete moci znovu bezstarostně zakousnout do jablka nebo se smát. Získejte opět sebevědomí při jednání s lidmi – ať už na schůzce, při běžném rozhovoru s přáteli a rodinou nebo jednoduše při polibku.

Nový úsměv změní také Váš vzhled
Když mluvíme o zdravých zubech, nejde pouze o jejich funkci. Zuby tvoří také nejdůležitější prvek Vašeho vzhledu, mimo jiné Vašeho úsměvu. Proto jsou zubní náhrady od společnosti Straumann vytvořeny takovým způsobem, aby se hodily k Vašim přirozeným zubům a navrátily Vám Váš úsměv.

Smějte se sebevědomě
Přirozeně vypadající zubní implantáty Vám nejen navrátí Váš zářivý úsměv, nýbrž také pomohou obnovit silný stisk Vašich čelistí. To je velmi důležité pro zdravou stimulaci kostí a pro zachování tvaru Vašeho obličeje.

IMPLANTÁTY POMÁHAJÍ ZACHOVAT VÁŠ TVAR OBLIČEJE

Ve zdravých ústech přenáší kořen zubu sílu při žvýkání do čelistí. To pomáhá k zachování kosti. Za takových podmínek zůstanou zuby a kosti stabilní. Pokud přijdete o jeden nebo více zubů, tak se tato síla nepřenese a kosti mohou pomalu ubývat. To časem vede ke změně tvaru obličeje nebo také k posunu sousedních zubů dovnitř. Díky tomu mohou vznikat nové mezery, jak je zobrazeno níže.

Pokud budou chybějící zuby ošetřeny tradičním způsobem pomocí můstků a částečných protéz – může úbytek kosti dále pokračovat. Terapie pomocí
implantátů může zabránit výše popsanému pozvolnému úbytku kosti, neboť implantát přenáší sílu při žvýkání do čelisti stejně přirozeným způsobem
jako původní kořen zubu.

Vedle životně důležité funkce, schopnosti kousání a žvýkání a hlavně záruka celkového zdraví, což je podmínkou co nejdelšího života, jsou zuby rozhodujícím elementem harmonického výrazu obličeje, a s tím spojeným osobním šarmem, nezaměnitelnou mimikou a dokonalým úsměvem. Zuby jsou předpokladem pro bezchybnou výslovnost a estetiku. Stav chrupu je Vaší vizitkou, podle které Vás okolí hodnotí.

Během života dochází ke ztrátě zubů z mnoha důvodů – zubní kaz, onemocnění dásní a parodontu. Chybějící zub s sebou přináší zbytečné starosti – nejste spokojeni se svým vzhledem a samozřejmě je postižena i Vaše schopnost jíst. Nejdůležitější je však, že často je zub v zánětu a to ohrožuje zdraví celého organismu! Velmi často jsou stále chybějící zuby nahrazovány korunkami, můstky či snímatelnými částečnými či totálními protézami. To je ale z dnešního pohledu velmi zastaralý funkčně a po stránce medicínské ne nejvhodnější způsob ošetření. Nemusíte již obětovat zdravé sousední zuby.

Nejelegantnější a také nejplnohodnotnější náhradou zubů jsou však zubní implantáty. Zubní implantát je miniaturní šroubek. Tento umělý kořen tvoří stabilní základ pro dlouhodobé upevnění korunky; broušení sousedních zubů odpadá, ztráta kostní masy na základě onemocnění parodontu a atrofie kosti (úbytek v důsledku nezatěžování kosti v místě chybějícího zubu) je vyloučena, neboť implantáty přenášejí žvýkací síly do kosti a podněcují tak její regeneraci. Implantát jako náhrada kořene zubu je nejlepší způsob, jak docílit vyplnění mezery po chybějícím zubu. Zubní implantáty jsou také jisté ukotvení pro snímatelné protézy a ušetří pacienty před známými nevýhodami konvenčního „umělého skusu“.

Pokud se rozhodnete pro implantáty Straumann švýcarské výroby, získáte tím jedinečné výhody léty prověřeného systému. Straumann zubní implantát je šroubovitý podpůrný pilíř, který nahrazuje přirozený kořen zubu. Implantát je zaveden do čelisti, kde se průměrně asi po 3-4 týdnech (platí pro typ SLActive) usadí, respektive vhojí. V 80% případů je lze okamžitě zatížit speciální protetickou prací – pacient je bez zubů 3dny. Straumann zubní implantáty jsou vyráběny z čistého technického titanu třídy 4 či kombinace titanu a zirkonia. Tento materiál je bez komplikací přijímán lidským organizmem, alergické reakce se nevyskytují.

Implantáty Straumann Vám garantují špičkovou švýcarskou kvalitu podpořenou více než 20 lety klinických zkušeností a miliony pacientů na celém světě. Straumann implantáty podléhají neustále nejpřísnější kontrole kvality po stránce výzkumu, vývoje, výroby a prodeje. Průlomovým produktem jsou implantáty SLActive, které přinášejí zcela unikátní vlastnosti. Implantát Straumann SLActive zkracuje kritickou fázi léčby. Díky rychlejšímu hojení ( 3-4 týdny) umožňuje typ SLActive větší jistotu během všech fází hojení a dřívější nasazení korunky či můstku. Běžné ostatní systémy nabízejí dobu hojení 6 – 12 týdnů.

Údaje, které zveřejnil nezávislý oficiální registr Finnish Dental Implant Registr, potvrzují, že v případě implantátů Straumann SLA činila ztrátovost (nevhojení se) během sledovaného období pouze 1,3 %. Mezi pěti předními dodavateli implantátů prokázaly implantáty Straumann SLA nejnižší ztrátovost. Statistika reklamací implantátů Straumann SLActive vykázala za stejné období u více než 90 000 prodaných implantátů ztrátovost pouze 0,6 %. Straumann SLActive prokazatelně snižuje riziko předčasné ztráty implantátu díky kratší době hojení, která je v porovnání s konkurencí o polovinu kratší.

Implantáty Straumann Vám díky svému unikátnímu systému a švýcarské kvalitě garantují pouze jeden chirurgický zákrok (o 50 % méně bolesti). S implantáty Straumann se Vám vrátí zpět Váš přirozený úsměv a nabudete novou sebedůvěru.